Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Spotkanie informacyjne i podpisanie umowy w sprawie budowy Pojeziernej Trasy Rowerowej

Przejdź do - Spotkanie informacyjne i podpisanie umowy w sprawie budowy Pojeziernej Trasy Rowerowej

Najbliższe lata przyniosą znaczną poprawę infrastruktury, komunikacyjnej i turystycznej na terenie naszej gminy. Pierwsze znaczące efekty bardzo dobrej współpracy z samorządem Województwa będą widoczne już w przyszłym roku. Najważniejszą inwestycją będzie przebudowa i rozbudowa przejścia drogowego przez miejscowość Klępicz w ciągu drogi wojewódzkiej  nr 125, na której realizację zarezerwowano kwotę 4 968 058,00 zł.

14 grudnia 2016
Czytaj więcej o: Spotkanie informacyjne i podpisanie umowy w sprawie budowy Pojeziernej Trasy Rowerowej

Sieć tras rowerowych Pomorza Zachodniego

Przejdź do - Sieć tras rowerowych Pomorza Zachodniego

W dniu 12 kwietnia 2016 roku, w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie, Gmina Moryń reprezentowana przez burmistrza - Józefa Piątka oraz Województwo Zachodniopomorskie – reprezentowane przez marszałka Olgierda Geblewicza, podpisali list intencyjny dotyczący utworzenia sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego.

Dział promocji Barbara Nawrolska
13 kwietnia 2016
Czytaj więcej o: Sieć tras rowerowych Pomorza Zachodniego

Zaraczanie Jeziora Morzycko rakiem błotnym

Przejdź do - Zaraczanie Jeziora Morzycko rakiem błotnym

Zaraczanie rakami szlachetnymi i błotnymi jest jednym z elementów projektu pt. „Restytucja raków rodzimych w wybranych jeziorach Pojezierza Myśliborskiego, możliwości wspomagania rozrodu ryb głąbielowatych oraz znaczenie tych działań w rozwoju społeczno-gospodarczym regionu”, nr 0005-61724-OR1600001/13 realizowanego w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007-2013” współfinansowanego przez Unię Europejską.

Dział Promocji
24 sierpnia 2015
Czytaj więcej o: Zaraczanie Jeziora Morzycko rakiem błotnym

Zaraczanie jeziora Morzycko rakiem błotnym (Astacus leptodactylus)

Przejdź do - Zaraczanie jeziora Morzycko rakiem błotnym (Astacus leptodactylus)

30 lipca 2015 roku nad jeziorem Morzycko przeprowadzono zabieg wprowadzania materiału zaraczeniowego do wód jeziora. Czynność dokonano w odległości 0,5 – 2m od linii brzegowej w wybranych punktach. Materiał do wody wprowadzany był partiami po 30-50 osobników. Akcja trwała około 2 godzin i skutkowała rozprowadzeniem ok. 3000 osobników  w wieku 1+, 2+ raka błotnego ( Astacus leptodactylus ).

 

Dział promocji: Lidia Kowalczyk
31 lipca 2015

"Koncepcja sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego" w Moryniu

Przejdź do - "Koncepcja sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego" w Moryniu

Dnia 9.07.2015 r. w Regionalnym Biurze Geoparku w Moryniu odbyło się spotkanie, którego głównym tematem była „Koncepcja sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele gmin Moryń, Cedynia, Trzcińsko-Zdrój, Nadleśnictwa Mieszkowice, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego oraz Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie – organizator spotkania.

 

Dział promocji: Lidia Kowalczyk
9 lipca 2015