Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Program Priorytetowy „Moja Woda”

Przejdź do - Program Priorytetowy „Moja Woda”
Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ogłosił od dnia 01.07.2020 roku nabór wniosków dla zadań realizowanych w lata 2020 - 2024, wpisujących się w Program Priorytetowy „Moja Woda” na lata 2020-2024”.  W ramach ww. naboru będą przyjmowane jedynie wnioski wypełnione i przesłane do Funduszu od 01.07.2020 roku, za pomocą portalu beneficjenta.
4 lipca 2020
Czytaj więcej o: Program Priorytetowy „Moja Woda”

Wybory Prezydenta RP I tura

Przejdź do - Wybory Prezydenta RP I tura

Podajemy do wiadomości frekwencję oraz głosy na poszczególnych kandydatów w I turze wyborów Prezydenta RP, w dniu 28 czerwca 2020 r. w gminie Moryń

30 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Wybory Prezydenta RP I tura

Złóż wniosek o Dobry Start i zasiłek rodzinny

Przejdź do - Złóż wniosek o Dobry Start i zasiłek rodzinny

Od 1 lipca 2020 roku  Ośrodek Pomocy Społecznej w Moryniu przyjmuje droga internetową wnioski na "Dobry Start" i zasiłek rodzinny, zaś od 1 sierpnia 2020 r. wnioski w formie papierowej - osobiście przy zachowaniu środków ostrożności (maseczki, rękawiczki) od godziny 7.15 do 15.15, od poniedziałku do piątku.

Elżbieta Serafińska - kierownik OPS w Moryniu
29 czerwca 2020

Bezpłatny transport - wybory

Przejdź do - Bezpłatny transport - wybory

28 czerwca 2020 r. Polacy wybierać będą Prezydenta RP.  To bardzo ważne, by jak najwięcej osób wzięło udział w głosowaniu. Dlatego też zorganizowany został bezpłatny transport dla osób, które nie są w stanie same dojechać do lokalu Obwodowej Komisji Wyborczej. Dowóz odbywać się będzie według poniższego harmonogramu.

27 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Bezpłatny transport - wybory

Akcja profrekwencyjna „Bitwa o wozy”

Przejdź do - Akcja profrekwencyjna „Bitwa o wozy”

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. O profrekwencyjnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowali na sobotniej (20 czerwca br.) konferencji prasowej wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

23 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Akcja profrekwencyjna „Bitwa o wozy”

Dodatek solidarnościowy

Przejdź do - Dodatek solidarnościowy

W ramach działań antykryzysowych weszły w życie przepisy, które wprowadzają nowe świadczenie – dodatek solidarnościowy. Mogą z niego skorzystać osoby, które po 15 marca 2020 roku, w następstwie COVID-19, straciły pracę lub ich umowa wygasła. Dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 zł przysługuje od 1 czerwca maksymalnie przez 3 miesiące.

22 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Dodatek solidarnościowy

Niepodległa na stulecie Bitwy Warszawskiej - ogólnopolski konkurs literacki

Przejdź do - Niepodległa na stulecie Bitwy Warszawskiej - ogólnopolski konkurs literacki

Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim "1920" w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Najlepsze prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii. Przewidziano także 10 nagród równoważnych, w wysokości 4 tysięcy złotych brutto każda.

18 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Niepodległa na stulecie Bitwy Warszawskiej - ogólnopolski konkurs literacki

Skradziono obrzeża drogowe

Przejdź do - Skradziono obrzeża drogowe

Z przykrością informujemy,  że nieznany sprawca lub sprawcy dokonali kradzieży obrzeży drogowych z pobocza drogi powiatowej przy jeziorze Morzycko gdzie ZGKiM w Moryniu realizuje kontynuację budowy chodnika. Skradzionych zostało aż 41 szt. Kradzież została zgłoszona Policji.

17 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Skradziono obrzeża drogowe

Trwa nabór na rachmistrzów spisowych

Przejdź do - Trwa nabór na rachmistrzów spisowych

Trwa nabór na rachmistrzów spisowych w Powszechnym Spisie Rolnym, który odbędzie się w dniach 01.09 - 30 .11.2020 r. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Moryniu, pok. nr 3, tel. 91 466 79 55. Nabór trwa do 8 lipca.

15 czerwca 2020

Awaria oświetlenia ulicznego w Moryniu

Przejdź do - Awaria oświetlenia ulicznego w Moryniu

W związku z awarią systemu sterowania oświetleniem ulicznym w południowej częsci Morynia informujemy, że linia oświetleniowa została odłączona od licznika energii elektrycznej. Oznacza to, że Gmina nie będzie obciążona kosztami energii elektrycznej do czasu usunięcia awarii.

14 czerwca 2020

Debata nad Raportem o Stanie Gminy Moryń za 2019 rok

Przejdź do - Debata nad Raportem o Stanie Gminy Moryń za 2019 rok

Rok 2020 jest drugim, w którym zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o samorządzie gminnym, Burmistrz Morynia zobowiązany jest przedstawić Radzie Miejskiej w Moryniu raport o stanie gminy.

11 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Debata nad Raportem o Stanie Gminy Moryń za 2019 rok

Place zabaw znów otwarte

Przejdź do - Place zabaw znów otwarte

W związku ze zniesieniem ograniczeń dotyczących COVID-19,place zabaw znajdujące się na terenie gminy Moryń, zamknięte dwa miesiące temu z powodu epidemii, zostały ponownie otwarte. Podczas, gdy place zabaw były nieczynne, zostały zrobione na nich przeglądy, a część urządzeń wyremontowano.

9 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Place zabaw znów otwarte

OSiW w Barlinku prowadzi nabór na nowy rok szkolny

Przejdź do - OSiW w Barlinku prowadzi nabór na nowy rok szkolny

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Barlinku prowadzi nabór uczniów do szkoły branżowej I stopnia (klasa I, II , III) oraz szkoły podstawowej (klasa VII i VIII). Szkoła zapewnia bezpłatnie naukę, wyżywienie i zakwaterowanie w internacie. Młodzież jest objęta kompleksową opieką pedagogiczną, wychowawczą i profilaktyczno – resocjalizacyjną, a także opieką socjalną. Szkoła wypłaca wynagrodzenie za praktyki. Na terenie Ośrodka: Wi-Fi, siłownia.

 

8 czerwca 2020
Czytaj więcej o: OSiW w Barlinku prowadzi nabór na nowy rok szkolny

Granty Sołeckie 2020 - wyniki

Przejdź do - Granty Sołeckie 2020 - wyniki

Urząd Marszałkowski ogłosił rozstrzygnięcie konkursu "Granty Sołeckie 2020", który skierowany był do  wszystkich gmin reprezentujących sołectwa z terenu województwa zachodniopomorskiego. Nagrodą w konkursie była możliwość otrzymania pomocy finansowej w wysokości 10.000 zł na sfinansowanie zgłoszonego do realizacji projektu. Na  liście laureatów konkursu z terenu Gminy Moryń znalazły się trzy projekty:

5 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Granty Sołeckie 2020 - wyniki