Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Procedury postępowania w przypadku występowania zwierząt dzikich na terenach zabudowanych Gminy Moryń

Przejdź do - Procedury postępowania w przypadku występowania zwierząt dzikich na terenach zabudowanych Gminy Moryń

Postępowanie w przypadku występowania zwierząt wolno żyjących na terenie zabudowanym Gminy Moryń, postępowanie ze zwierzętami wolno żyjącymi rannymi w przypadku udziału w wypadku komunikacyjnym oraz postępowanie ze zwierzętami wolno żyjącymi padłymi.

14 lutego 2020

1% podatku zostaw w swoim regionie!

Przejdź do - 1% podatku zostaw w swoim regionie!

Ruszyła kolejna, 17. edycja akcji 1% dla organizacji pożytku publicznego z terenu Pomorza Zachodniego. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zachęca podatników do wsparcia organizacji pożytku publicznego z naszego regionu. Celem akcji jest upowszechnienie wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego wiedzy na temat możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz zachodniopomorskich OPP i tym samym zwiększenie szans na to, by jak najwięcej środków pochodzących z 1 % zatrzymać w naszym województwie.

13 lutego 2020
Czytaj więcej o: 1% podatku zostaw w swoim regionie!

Nawet mały pies stanowi zagrożenie

Przejdź do - Nawet mały pies stanowi zagrożenie

Do Urzędu Miejskiego w Moryniu wpływają liczne skargi dotyczące psów swobodnie biegających po ulicach. Nawet mały pies może wywołać strach lub obawę, ponieważ każdy z nas inaczej reaguje, nie można również przewidzieć zachowania psa biegającego swobodnie bez właściciela. Powierzchowne nawet zranienie człowieka, niezależnie od wieku, wielkości i rasy psa może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych.

Burmistrz Morynia Józef Piątek
12 lutego 2020
Czytaj więcej o: Nawet mały pies stanowi zagrożenie

Sołtys Roku 2020

Przejdź do - Sołtys Roku 2020

Sołtysi integrują mieszkańców, sprawiają, że miejscowości tętnią życiem każdego dnia. Konkurs „Sołtys Roku” 2020 to doskonała okazja do zaprezentowania wyjątkowych osób zaangażowanych w życie małych ojczyzn. Na laureatów sprawujących swoją funkcję przez co najmniej cały rok 2019 oprócz tytułu, czekają trzy nagrody finansowe, każda w wysokości 5 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia br. 

7 lutego 2020
Czytaj więcej o: Sołtys Roku 2020

Zebranie Zarządu Miasta Moryń

Przejdź do - Zebranie Zarządu Miasta Moryń

Zarząd Miasta zaprasza mieszkańców Morynia na zebranie, które odbędzie się  03 marca 2020 r. o godz. 17.00 w Regionalnym Biurze Geoparku w Moryniu. Tematem zebrania będzie podział środków Zarządu Miasta Moryń na 2020 rok.

Przewodnicząca Zarządu Miasta Moryń Katarzyna Potapińska
5 lutego 2020
Czytaj więcej o: Zebranie Zarządu Miasta Moryń

Konkurs Rural Inspiration Awards (RIA) 2020

Przejdź do - Konkurs Rural Inspiration Awards (RIA) 2020

Europejska Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD) ogłasza konkurs Rural Inspiration Awards (RIA) 2020 ukierunkowany na nowe priorytety strategiczne UE w dziedzinie Zielonego Ładu (Green Deal). Konkurs ma na celu wyróżnienie lokalnych inicjatyw, które promują działania na rzecz klimatu na obszarach wiejskich lub biogospodarkę.

30 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Konkurs Rural Inspiration Awards (RIA) 2020

Liczba mieszkańców gminy Moryń

Przejdź do - Liczba mieszkańców gminy Moryń

Liczba ludności w poszczególnych miejscowościach gminy Moryń na przestrzeni lat 2008-2019

28 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Liczba mieszkańców gminy Moryń

XXIII edycja Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”

Przejdź do - XXIII edycja Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”

Od 9 stycznia można zgłaszać firmy i fundacje korporacyjne do Konkursu o tytuł „Dobroczyńcy Roku”. Konkurs nagradza i promuje najbardziej odpowiedzialne duże i małe firmy, które angażują się w działania na rzecz zmiany świata - zarówno na szczeblu lokalnym, jak i globalnym.

24 stycznia 2020
Czytaj więcej o: XXIII edycja Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”

Konsultacje społeczne projektów Uchwał Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie określenia programów ochrony powietrza oraz planów działań krótkoterminowych dla stref województwa zachodniopomorskiego

Przejdź do - Konsultacje społeczne projektów Uchwał Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie określenia programów ochrony powietrza oraz planów działań krótkoterminowych dla stref województwa zachodniopomorskiego

Na prośbę Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, informujemy o rozpoczętych konsultacjach społecznych projektów uchwał Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie określenia programów ochrony powietrza wraz z planami działań krótkoterminowych dla stref województwa zachodniopomorskiego, tj. aglomeracji szczecińskiej, miasta Koszalin oraz strefy zachodniopomorskiej.

21 stycznia 2020

Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich

Przejdź do - Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich
Zapraszamy do zapoznania się z wersją elektroniczną broszury wydanej przy okazji odbywającego się pod patronatem Prezydenta RP cyklu konferencji "Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich". Broszura zawiera omówienie programów pomocowych oferowanych przez poszczególne ministerstwa  dla obszarów wiejskich i ich mieszkańców.
20 stycznia 2020

Ogólnopolski konkurs grantowy Równać Szanse 2020

Przejdź do - Ogólnopolski konkurs grantowy Równać Szanse 2020

Pracujesz z młodzieżą? Masz ciekawy pomysł na działanie? Skorzystaj z programu "Równać Szanse". Istotą programu „Równać Szanse” są lokalne projekty, które dla młodych ludzi mają być ciekawym wyzwaniem i szansą współpracy z innymi, by razem osiągnąć wspólny cel, ucząc się po drodze, jak radzić sobie z zupełnie nową rolą i jak wykorzystywać zupełnie nowe kontakty, które nawiązują. Wszechstronne umiejętności społeczne to bowiem cecha człowieka kompetentnego, budzącego zaufanie, pomocnego innym i zaradnego w jak najbardziej pozytywnym sensie.

20 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Ogólnopolski konkurs grantowy Równać Szanse 2020

OBWIESZCZENIE

OBWIESZCZENIE
WOJEWODY ZACHODNIOPOMORSKIEGO
z dnia 16 stycznia 2020 roku

o kwalifikacji wojskowej w województwie zachodniopomorskim w 2020 roku

16 stycznia 2020
Czytaj więcej o: OBWIESZCZENIE

Zarządzenie Nr 2/2020

Przejdź do - Zarządzenie Nr 2/2020

w sprawie rozstrzygnięcia ogłoszonego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych gminy Moryń w 2020 roku

16 stycznia 2020

Ogłoszenie Dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Moryniu

Przejdź do - Ogłoszenie Dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Moryniu

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi sieci energetycznej stacji uzdatniania wody w Moryniu, nastąpi przerwa w dostawie wody w dniu  16.01.2020r. w godz. Od 22:00 do 6:00 dnia następnego, tj. 17.01.2020r. Za utrudnienia przepraszamy.

Dyrektor ZGKiM w Moryniu - Henryk Kaczmar
15 stycznia 2020